KONTAKT PROJEKTY FILIP NĚMEC O SDRUŽENÍ

Filip Němec

Dne 25.6. 2003 jsme našeho syna Filipa poslali do školy. Žáci jeli na školní výlet spojený s koupáním ve víceúčelové vodní nádrži v Jemnici. Na tomto školním výletě se stala zbytečná tragická nehoda, kde tonul a téměř utonul náš syn Filípek. Doba kterou byl pod vodou odhadli lékaři podle poškození mozku na 15 - 20 minut. V této době třem učitelům (při počtu 21 žáků), kteří měli děti na starost, Filip nechyběl a nechyběl jim ani při odchodu z koupaliště. Hledat ho začali až na základě jeho batohu.

Filip byl vrtulníkem převezen do brněnské dětské nemocnice na ARO, kde bojoval o život. Nejprve byl zaintubován a uveden do umělého spánku. Po pěti dnech ho lékaři nechali vzbudit, ale verdikt byl neúprosný: "Má těžce poškozený mozek, zůstane ležící a nebude nikdy vnímat."

Bylo nutno provést tracheostomii a gastrostomii (žaludeční sonda), kterou je přijímána potrava přímo do žaludku, protože sám není schopen polykat a žilní výživa již nestačí. Z 30-ti kilového zdravého kluka se stala 20-ti kilová troska neschopná samostatného života.

V roce 2005 se Filípkův zdravotní stav začal mírně zlepšovat. „Jsme přesvědčeni, že vnímá.“ I toto mírné zlepšení nás stálo velké úsilí a spoustu finančních prostředků. Plně jsme si uvědomovali, že je před námi ještě velká spousta práce, ale uděláme co bude v našich silách.

V současné době je Filipovi 18 let, i přes svoje těžké postižení vnímá a uvědomuje si dění kolem sebe. Komunikuje pomocí mrkání očí a je schopen dát najevo své pocity a přání. Od roku 2009 denně dochází do centra ARPIDA, o.s. v Českých Budějovicích. Zde je mu poskytována péče v systému ucelené rehabilitace.

Filip Němec zemřel v náručí své maminky dne 30. listopadu 2013 v 00:16. Příčinou bylo celkové selhání organismu. . Filípkovo úmrtní oznámení

Videa a informace

Filip Němec devět let po úrazu (zpravodajství České Televize)
Informace o posledním rozloučení (zpravodajství České Televize)
Oznámení o úmrtí Filipa Němce (zpravodajství TV Nova)
Oznámení o úmrtí Filipa Němce (zpravodajství Jihočeské televize)
Informace o posledním rozloučení (zpravodajství TV Nova)

Filip 18. narozeniny

Filip 2002 - 2012

15.10.2015
Dar od Philip Morris ČR
Společnost Philip Morris ČR a. s. věnovala sponzorský dar 10 000 dolarů, který bude použit na opravu vozů České maltézské pomoci - více informací v projektech.
4.10.2014
Pomoc od HC Motor ČB
Hokejisté HC Motor České Budějovice nafotili charitativní kalendář a výtěžek z jeho prodeje bude věnován našemu sdružení - více informací v projektech.
25.8.2014
Sbírka České maltézské pomoci
Občanské sdružení vyhlásilo veřejnou sbírku na pomoc České maltézské pomoci - více informací v projektech.
30.11.2013
Filip zemřel
Dnes v 00:16 Filip Němec v náručí své maminky zemřel. Příčinou smrti bylo celkové selhání organismu. Úmrtní oznámení.
11.2.2013
Filip měl 18. narozeniny
Doplnili jsme fotografie z 18. Filipových narozenin. Najdete je na stráce Filip Němec.
7.3.2012
Doplněny nové fotky
Dnes jsme doplnili šest Filipových fotografií z nedávné doby - Vánoce, cvičení a sedmnácté narozeniny.
9.10.2011
Doplněn další obsah
Právě jsme doplnili základní informace na www stránky - stanovy sdružení, popis činnosti a galerii Filípkových fotek.
8.10.2011
Spuštění zkušební verze
Dnes byla spuštěna zkušební verze www stránek. Zatím zde naleznete pouze kontaktní informace. Vše ostatní bude doplněno v nejbližší době.